Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 5.6.2024 09:55:06

4 ARAÇ SATILIYOR, TOGG ALINACAK - 0

Meclisten 4 araç için satış kararı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


4 ARAÇ SATILIYOR, TOGG ALINACAK

Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısında hizmet için elverişsiz durumda olan 4 aracın satışı kararı çıktı.

Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya meclis üyeleriyle daire amirleri tam kadro olarak katılırken bazı muhtarlar, CHP İlçe Başkan Fahri Diler ile bazı CHP yöneticileri izleyici sıralarında yer aldı. Gündemin okunması ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda Belediye Başkanı Bülent Kantarcı mayıs ayında yapılana çalışmalar hakkında meclisi bir sunum yaptı.

BİR ELEKTRİKLİ ARAÇ (TOGG) ALINACAK, DÖRT ARAÇ SATILACAK
Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı “Altyapı Geçiş Hakkı Ücret Tarifeleri” hakkındaki rapor oybirliği ile kabul edildi. Buna göre, kurumların, Çaycuma içinde yapacakları altyapı çalışmalarında her metre için Çaycuma Belediyesine ödeyecekleri bedel, 63,08 TL olarak belirlendi. Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünün 2 tezkeresini de görüşen Belediye Meclisi, ekonomik ömrünü doldurduğu için hizmete elverişsiz durumda olan 4 aracın satışı ve belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 aracın (TOGG) satın alınması için Belediye Encümeni’ne oybirliğiyle yetki verdi.

BİR SONRAKİ TOPLANTI 3 TEMMUZDA YAPILACAK
Meclis, gündemin son maddesinde İmar Şehircilik Müdürlüğünün belediye sınırları içerisinde plansız alanlarda kalan yerlerde doğal gaz hatlarının geçirilmesi konulu tezkeresi görüşüldü. Çaycuma Belediyesine sonradan katıldığı için plansız alan halindeki Ayvazlar Mahallesi’nde, 10 yıl içinde, mevcut doğal gaz hattının yerinin değiştirilmesi zorunluluğunun doğması halinde, masrafların Çaycuma Belediyesince karşılanacağına dair ilgili kuruma taahhüt vermek üzere Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya yetki verildi. Belediye Meclisi bir sonraki toplantının 3 Temmuz Çarşamba günü yapılması kararının ardından gündemini tamamlayarak oturuma son verdi.


Haber: CUMA
Hit: 920


 

 

 

 

  Bu GRUPTAKİ HABERLER
Necmi ile Melike Evlendi…
Necmi ile Melike Evlendi…
Zonguldak Kömürünü Kaybetti
Zonguldak Kömürünü Kaybetti
Eğitim Sen'den Bakan Tekin'e tepki
Eğitim Sen'den Bakan Tekin'e tepki
Kurban Bayramı sağlık, barış ve huzur getirsin
Kurban Bayramı sağlık, barış ve huzur getirsin
ANKA-BİR’den TRT'ye Ziyaret
ANKA-BİR’den TRT'ye Ziyaret
Turnuva şampiyonu Yeni Mahalle Eğitim
Turnuva şampiyonu Yeni Mahalle Eğitim

  
 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı