..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 15.9.2021 12:47:14

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı - 0

İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma ilçesinde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Tören ilk olarak Hükümet Konağı önünde yapıldı. Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş tarafından çelenk konuldu ve ardından saygı duruşu ile İstiklal Marşı söylendi.

Buradaki törenin ardından İlköğretim Haftası dolayısıyla İsmail Hakkı Tonguç İlkokulu’nda yapılan etkinliklere geçildi. Buradaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Günün önemine hitaben İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş bir konuşma yaparak, “2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının, öğrencilerimize, öğretmenlerimize, yöneticilerimize, okullarımızın gizli kahramanları olan yardımcı personelimize, fedakâr velilerimize Çaycuma' mıza, ülkemize ve milletimize sağlık, başarı ve huzur getirmesini dilerim. Bu eğitim öğretim yılına tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitimle başladık, inşallah eğitim öğretim yılı sonuna kadar kazasız, belasız kesintisiz bir şekilde devam ederiz. Eğitimi hayatın her safhasına yayan, Beşikten Mezara kadar İlim diyen ve İlk emri "OKU" olan bir dinin mensubu olduğumuz için Yüce Rabbime Hamd-ü Senalar olsun” şeklinde konuştu.

ÇALIŞTIKÇA BAŞARIYA ULAŞACAĞINIZDAN HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN

“İnsanın en değerli varlık, Sevginin en hünerli güç, Bilginin en yenilmez kuvvet, Emeğin en yüce değer ve Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğu okullarımızda vakit, ışıldayan gözlerle umutla bakan gençlerimizi inanç ve kararlılıkla geleceğe hazırlama vaktidir. Uzun bir tatilden çıktınız. Şimdi artık çalışma ve yeni hedeflere, yeni hayallere, yeni bilgilere ulaşmak için emek verme zamanı. Bu konuda heyecanlı, istekli ve azimli olduğunuzu biliyorum. Çalıştıkça başarıya ulaşacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Bu zorlu süreçte kendinizi eğitim öğretim ortamlarından uzaklaştırmayın ve hiçbir zaman motivasyonunuzu kaybetmeyin. Bizler eğitim camiası olarak her zaman yanınızdayız.”

SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZ VE UMUDUMUZSUNUZ

“Geleceğimizi, umutlarımızı ve vatanımızı emanet ettiğimiz gençler; sizler topluma, vatana, millete faydalı olacak milli ve manevi değerlerle donanarak; kadim medeniyetimizin bulunduğu noktayı çok daha ilerilere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk' ün gösterdiği hedef olan muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacaksınız. Sizler bizim geleceğimiz, umudumuz ve yarınlara bugünden daha güçlü ulaşacağımızın teminatısınız.Yolunuz açık, başınız dik, azminiz daim olsun. Ben İnanıyorum ki her biriniz gelecekte çok önemli başarılara imza atacaksınız. Eğitim, toplumun bekasını doğrudan etkileyen bir süreçtir. "Bir ülkenin geleceği, o ülke insanlarının alacağı eğitime bağlıdır." İyi ve doğru bir eğitim, insanı yücelten ve yükselten kanatlardır. İyi ve doğru eğitimi verecek olanlar sizlersiniz. "Öğrenci üzerinde etkili olan, müfredat ve kitaptan daha çok, öğretmenin şahsiyetidir." Ünlü bir düşünür: "En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir." diyerek eğitimin sevgi temelli ve gönül işi olduğuna dikkat çekmiştir.”

ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI İLE YOĞRULMUŞ BİR EĞİTİM SÜRECİNİ BİRLİKTE OLUŞTURMALIYIZ

“O yüzden Milli Eğitim Camiası olarak üzerimize her zamankinden daha fazla sorumluluk ve görev düştüğünün farkında olduğunuza inanıyorum. Bu nedenle bu zor ve sıkıntılı süreçte öğrencilerimizin her türlü eksiğini gidermek için yüz yüze eğitimde her zamankinden daha fazla fedakarlığa, katkıya ve sevgiye ihtiyacımız var. Bizlerin ulaşamadığı, elimizin değmediği ve gönlüne dokunamadığımız bir tane bile öğrencimiz kalmamalı. Eğitim sürecinin en asli unsurları olan öğrenci, öğretmen ve velilerimiz daima işbirliği ve iletişim halinde olmalıdır. Yerli, milli, bilimsel ve manevi değerlerimizi esas alan, Atatürk ilke ve inkılapları ile yoğrulmuş bir eğitim sürecini birlikte oluşturmalı ve birlikte yürütmeliyiz. Siz değerli velilerimizin her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de bizimle işbirliği yaparak çocuklarımızın geleceğini inşa etmemize yardım edeceğinizi biliyor ve size şimdiden teşekkür ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bu toprakları bize vatan kılan ve vatan kalması için mücadele eden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi, şehit öğretmenlerimizi, 15 Temmuz hain işgal girişimine karşı gövdesini siper eden yiğitleri saygı ve minnetle anıyorum. Bu kutlu yolda desteğini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Kaymakamımız Muharrem Coşgun´a, ve adını burada tek tek sayamayacağım tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum kuruluşlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılının hepimiz için hayırlı olmasını diler, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş’ın konuşmasından sonra öğrenciler tarafından şiirler ve gösteriler yapıldı. Programın sonlarına doğru ilkokula başlayan 1.sınıf öğrencisine 4.sınıf öğrencisi tarafından “Okula Hoş geldin” çiçeği takdim edildi. Etkinlik öğrencilerin havaya bıraktığı balonlarla sona erdi.

Düzenlenen programa; İlçe Kaymakamı Muharrem Coşgun, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Ak Parti İlçe Başkanı Birol Yiğit ve yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Şeref Köktürk, CHP İl Genel Meclis Üyesi Burhanettin Çakır, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Şube Müdürleri Nusret Parlak, İsmail Çelebi, Muharrem Yol, Saadet Partisi İlçe Başkanı Engin Zeren, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Samet Tonga, İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, İlçe Emniyet Müdürü Ali Rıza Gökmen, Emekliler Derneği Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Şoförler Odası Başkanı Barbaros Uçar ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandı

Çaycuma’da İlköğretim Haftası törenle kutlandıHaber: CUMA
Hit: 509


 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı