..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 7.4.2021 18:40:51

''Hukuki süreç devam etmektedir'' - 0

'Çaycuma Belediyesi daima hukukun ve adaletin yanındadır'


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


''Hukuki süreç devam etmektedir''

Çaycuma Belediyesinden yapılan açıklamada, yol katkı payı uygulamanın iptali için açılan 11 davadan ikisinde ara karar verildiğini ve yargı sürecin devam ettiği, bir grup tarafından yapılan basın açıklamasının ise gerçeği yansıtmadığını belirtildi.

Çaycuma Belediyesi'nin katılım payı konusuyla ilgili kamuoyuna açıklaması şu şekilde:

Bazı gazetelerde, Çaycuma Belediyesinin yol katkı payı uygulamasına ilişkin, küçük bir grup tarafından yapılan basın açıklaması yer almaktadır.
Açıklamada yer alan ifadeler tümüyle kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir. Uygulamanın iptali için açılan on bir davadan sadece ikisinde “ara karar” alınmıştır ve yargı süreci sona ermemiştir. Ayrıca alınan iki kararın gerekçesi de usule ilişkin olup, davacıların talepleri ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Açıklamayı yapan kişinin açtığı davada alınmış bir karar olmadığı gibi, devam eden yargılama sürecine ilişkin bu şekilde açıklama yapması yargılamayı etkilemeye yöneliktir, suçtur. Öte yandan tüm hukuksal süreç tamamlanmış, hüküm kesinleşmiş gibi ifadeler kullanarak vatandaşları yasalara aykırı tutum almaya çağırmak, açıkça kışkırtıcılık yapmaktır.

Çaycuma Belediyesi daima hukukun ve adaletin yanındadır. Yasadışı bir uygulamaya hiçbir zaman tevessül etmez. Geçmişte, Orman İdaresinin bakım işlemini “Kent Ormanı’nda ağaç katliamı yapılıyor” kışkırtmasıyla Belediyemizin Çaycuma’da oluşturduğu birlik beraberlik ruhunu bozmaya çalışanlar, 18 İmar uygulamalarına karşı vatandaşlarımızı kışkırtmaya yeltenenler, Belediye Başkanımız Bülent Kantarcı’ya besledikleri kişisel husumet nedeniyle buldukları her fırsatta Belediyemizi karalamaya çalışanlar bir kez daha hüsrana uğrayacaktır. Açıklamayı yapanların kimlikleri herkesçe malumdur ve her zaman olduğu gibi sadece bir-iki kişiden ibaret kalmaya mahkûmdur.

Çaycumalı hemşerilerimiz müsterih olmalıdır. Belediyemiz mevcut belediyelerin hepsinin üzerinde bir hizmet standardına kavuşma azmiyle, adaletle ve hızla yol almaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Haber: CUMA
Hit: 1457 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı