..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 24.7.2020 16:12:45

TSO Başkanı Kamitoğlu Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldı - 0

TSO Başkanı Kamitoğlu Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


TSO Başkanı Kamitoğlu Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldı

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu BAKKA’nın organize ettiği Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldı…
Filyos Limanının içinde yer aldığı Filyos Vadisi Projesi ile bölgede önemli bir yük hareketliliği ve farklı ulaşım modlarında taşımacılık söz konusu olmasından dolayı oldukça önem arz eden Lojistik Merkezi ile ilgili online olarak Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu’nun da iştirak ettiği ilk toplantı Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz başkanlığında Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir ve Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, BAKKA uzmanları ve proje danışman ekibi katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda, Filyos Limanının içinde yer aldığı Filyos Vadisi Projesi ile bölgede önemli bir yük hareketliliği ve farklı ulaşım modlarında taşımacılık yapılacağı, yıllık 25 milyon ton/yıl kapasiteli Filyos Limanı ve hemen arkasındaki 597 ha büyüklüğündeki Endüstri bölgesi nedeniyle oluşacak sanayi ve ticari hareketlenmenden dolayı geri sahada ihtiyaç duyulması muhtemel olan depolama ve transfer merkezi kapsamında lojistik merkez gerekliliği vurgulandı.

Bu gerekliliğin analiz edilmesi doğrultusunda Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan araştırma ve ön fizibilite raporu ile ilgili çalışmalar Proje ekibi tarafından, amaçlarıyla yapılanlar ne olduğu, öngörülen tamamlanma sürelerini de içeren bilgilendirici sunumla aktarılmıştır.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından Filyos Vadisi Projesinin bölgenin geleceği için önemine dikkat çekilmiş ve bu bağlamda yerel aktörlere önemli görevler düştüğü vurgulanmıştır. Bu doğrultuda, BAKKA tarafından başlatılan Lojistik Merkez Rapor çalışmasına Valilik ve yerel kurumlar olarak her türlü desteğin sağlanacağı ifade edilmiştir. Toplantı, diğer katılımcıların proje hakkında görüş, önerileri beklentilerini dile getirmesini müteakip sona ermiştir.

Projenin yaklaşık 4 ay sürmesi ve proje kapsamında hazırlanacak olan Araştırma ve Ön Fizibilite raporunun Kasım ayı sonuna hazırlanmış olması öngörülmektedir.

TSO Başkanı Kamitoğlu Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldı

TSO Başkanı Kamitoğlu Lojistik Merkez Başlangıç Toplantısı’na katıldıHaber: CUMA
Hit: 440 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı