..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 8.11.2019 18:36:23

Hoca farkındalık yarattı  - 0

Hoca farkındalık yarattı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Hoca farkındalık yarattı

Karapınar Beldesinde İmam-Hatip olarak görev yapan Sabri Çakmak Hoca, çocukların camiye ilgisini artırmak ve farkındalık oluşturmak için kendi el emeği ile kendine has bisikletler tasarlıyor. Bir yandan görevini layıkıyla sürdüren hocabir yandan kendisinin çocukluk hayali olan fayton şeklinde bisikletleri yapıyor.

Hocaya bu fikrin nasıl oluştuğunu sorduğumuzda Sabri hocamız bize kısaca bu hayalini şöyle anlattı :
“ Zaten çocukluktan beri böyle bir hayalim vardı. Bu konuda uzunca bir süredir çalışmalarım var. Özellikle Yaz Kur’an kurslarımıza gelen çocuklarımızın ilgisini nasıl artırabilirim, onların gönüllerini kazanıp onları nasıl sevindirebilirim ? diye düşünürken çocukluk hayalim olan fayton bisikleti yapmaya karar verdim.

Çocukların bu bisiklet sayesinde kursa devamlılığı arttığı gibi dini bilgileri de en güzel şekilde öğrenme yoluna gittiler. Çocuklara o gün hangi sureyi ezberleyeceklerse eksiksiz olarak okuduklarında teneffüste bisiklete binebileceklerini söyledim. Bu kural sayesinde hem derslerini eksiksiz çalışmaya başladılar hem emeklerinin karşılığını almanın sevincini yaşadılar.

Yaz Kursu döneminde Bisikleti Çaycuma’nın başka bir köyünde görev yapan Tahsin Bayat hocama gönderdim. Kursa gelen çocuk sayısı iki katına çıktığını söyledi. Çok mutlu oldum.

Bisikletleri hurdalıklardan topladığım malzemelerle yaptım. Görev yerimde bütün çocukları bisiklet sahibi yaptım. Tamiratlarını ve bakımlarını da yapıyorum. Yeter ki çocuklarımızı sevindirebilelim, yeter ki çocuklarımızın yüzü gülsün.

Hoca farkındalık yarattıHaber: CUMA
Hit: 1619 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı