..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 7.11.2019 17:45:50

Başkan Tuncay Gencer,Bölgemizle ilgili sunum yapıldı - 0

Bölgemizle ilgili sunum yapıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Başkan Tuncay Gencer,Bölgemizle ilgili sunum yapıldı

Başzonder öncülüğünde Batı Karadeniz Platformu (Zonguldak, Bolu, Karabük, Bartın, Çankırı, Kastamonu ve Sinop İlleri Ankara il dernekleri/federasyonları) ve Karadeniz Birliği olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sn. Fatih Metin’i makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledik. Programa Batı Karadeniz Platformunun yanı sıra Karadeniz Birliği adına Rize, Trabzon, Ordu ve Giresun’dan da katılımlar oldu.
Platformumuzun Dönem Başkanlığını Üstlenen Başkent Zonguldaklılar Derneği (Başzonder) Genel Başkanı Sayın Tuncay Gencer'in Başkanlığında Batı Karadeniz Platformunun geniş bir katılımla oluşturduğu heyetimize büyük bir ilgi ve misafirperverlik göstererek zaman ayıran Sayın Bakanımıza teşekkürü borç biliriz. Ziyaretimizde Zonguldak ve Batı Karadeniz platformumuzun temsil ettiği bölgemiz ile genel olarak Karadeniz Bölgesinin sorunlarını ve birliğimizin hedeflerini konuştuk. Bölgemizin gelişebilmesi için Milli aracın Filyosta üretilmesi, Karadeniz otoyolunun Sinop’tan Düzce’ye kadar olan kısmının bir gayretle tamamlanması, Sakarya - Bartın demiryolu projesinin bir an önce hayata geçirilmesi ve Filyos Vadisi Projesinin su ihtiyacının karşılanması olarak belirlediğimiz ilk dört temel hedefimiz ve proje temelli yaklaşımlarımız Sayın Bakanımızın da çok ilgisini çekti, güç birliğinin son derece önemli ve etkileyici olduğunu ifade etti ve her zeminde destek vereceği vaadinde bulundu. Aynı zamanda Bolu’lu hemşehrimiz olan Sayın Bakanımızın bu tavrı bizleri ziyadesiyle memnun etmiş, hedeflerimizin gerçekleşmesi yönünde ümit vermiştir.
Diğer yandan, şu andaki temel hedeflerimiz bu olmakla birlikte diğer projeler ve özellikle Bölge için cazibe merkezi olabilecek kapasitede olan her türlü projenin platform ve birlik olarak arkasında olduğumuzu, buna sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağımızı ifade ettik. Son dönemde Bolu Federasyonumuzdan Değerli Başkanımız Sn. Mehmet Bilginin öncülüğünde gündeme gelen ve adeta Bölgeye proje ve yatırım tohumu eken Sürdürülebilir Kalkınma Derneklerinin Platformumuzum tamamında oluşturulması yönündeki fikrimizi beyan ettik.
Ayrıca Ankara Giresun Platformu Başkanımız Sn Ahmet Temür Bey, Rize’den Sn. Mehmet Yerebakan ve hem Başkent Zonguldaklılar Derneği’nin hem de Trabzon Vakfı’nın Üyesi Sn. Tamer Kaya ve Ordu Vakfını temsilen Talat Yılmaz bizlere eşlik ederek gücümüze güç katmış, inşaallah gelecekte oluşturma amacında olduğumuz daha geniş katılımlı Karadeniz birliğimizin temel taşları olmuşlardır.
Sayın Bakanımıza Platformu temsilen, Platformun Sözcüsü Yaşar Okur tarafından Bölgemizle ilgili sunum yapıldı. Düşüncelerimizi taleplerimizi ifade ederek, önemli olanın proje bazlı yaklaşımla Bölgemizin kalkınmasına katkı vermek olduğu anlayışıyla güç birliği yapmak olduğu konusunda mutabık kaldık. Sn. Bakanımıza sıcak karşılamaları ve samimi sohbetleri için teşekkür ederiz. Ayrıca, geniş bir katılım gösteren platformumuz ve birliğimiz üyelerine de teşekkür ederiz. Gücümüzüm, birliğimizin artacağını görmenin bizleri mutlu ettiğini belirtmekten duyduğumuz memnuniyeti belirtiriz.

Başkan Tuncay Gencer,Bölgemizle ilgili sunum yapıldıHaber: CUMA
Hit: 1284 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı