..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 7.10.2019 12:37:01

KÜLTÜR MANTARI ÜRETİMİ KURSU AÇILDI - 0

Kurs açıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


KÜLTÜR MANTARI ÜRETİMİ KURSU AÇILDI

Çaycuma Ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı eğitim proğramı çerçevesinde " Tarımsal Nüfus Gençleşiyor " projesi ile İş- Kur Il Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü katkıları ile Ilçe Müdürlüğü Toplantı Salonunda 17 kursiyerin katıldığı 11 gün sürecek olan "Kültür Mantarı Üretimi " kursu düzenlendi.

Ziraat Yüksek Mühendisi Asiye ŞENBAŞ tarafından verilen kursun açılışında kurs hakkında bilgi veren Ilçe Müdürü Coşkun ULUTAŞ "Müdürlüğümüz 2019 yılı eğitim ve yayım proğramı kapsamında 5 adet kurs planlamıştık. Bugün ikincisi olan Kültür Mantarı Üretimi kursunu açmış bulunuyoruz. 2019 yılı içinde önce Koyunculuk kursu açmıştık.

Şu an başlayan kurstan sonra Fındık ve Meyvecilikte budama kurslarını açacağız. Amacımız gençlerimize tarımı sevdirmek ve benimsetmek , daha bilinçli, eğitimli olarak tarımda, üretimde yer almalarını sağlamak, bir iş kolu olarak görmeleri için ve teknolojiden de yararlanarak tarım alanında uğraşlardan tad almaları için yapılacakları öğretmektir.

Kursumuza katılan kursiyerlerimize başarılar diliyorum . Ayrıca projeye destek sağlayan İş- Kur Il Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de teşekkür ediyorum. Kültür Mantarı Üretimi kursumuza katılamayan genç çiftçilerimizi Fındık ve Meyvecilik kurslarımıza davet ediyorum." dedi .

KÜLTÜR MANTARI ÜRETİMİ KURSU AÇILDI

KÜLTÜR MANTARI ÜRETİMİ KURSU AÇILDIHaber: CUMA
Hit: 956 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı