..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 4.10.2019 14:03:00

Bölge Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Çaycuma'da Yapıldı - 0

Çaycumada yapıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Bölge Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Çaycuma'da Yapıldı

2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı sene başı bölge rehberlik öğretmenleri toplantısı 03.10.2019 tarihinde Çaycuma'da gerçekleştirildi. Çaycuma Gençlik Merkezi'nde yapılan toplantıya Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail BAŞ, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Cengiz YILMAZ ile Çaycuma Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Fethi ERZURUMLUOĞLU katılmıştır. Yapılan toplantıda Çaycuma, Gökçebey ve Devrek'te görev yapan 51 rehberlik öğretmeni hazır bulunmuştur.

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail BAŞ, öğrencilerimize sunulan rehberlik hizmetlerini çok önemsediklerini belirterek rehberlik servislerinin okullardaki en önemli birim olduğunu vurgulamıştır. Ayrıca rehberlik faaliyetlerinin okullarımızdaki her öğrenciye ulaşacak şekilde planlanıp yürütülmesi gerektiğini ifade etmiş ve rehberlik öğretmenlerine çalışmalarında başarılar dilemiştir.

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz YILMAZ ise okullarda rehberlik öğretmenlerine büyük sorumluluklar düştüğünü ifade ederek rehberliğin yanı sıra özel eğitim faaliyetlerinde de rehberlik öğretmenlerinin aktif olarak mesai harcadığını vurgulamıştır.

Cengiz YILMAZ, rehberlik öğretmenlerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetiçi eğitim almaları amacıyla çeşitli planlamalar yapıldığını, Kasım ayında rehberlik öğretmenlerine 'Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi)' ile ilgili eğitim verileceğini ifade etmiştir. Ayrıca danışmanlık tedbirleri ile ilgili rapor ve planların hassasiyetle yapılmasından ötürü rehberlik öğretmenlerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar dilemiştir.

Çaycuma RAM Müdürü Fethi ERZURUMLUOĞLU, RAM olarak 3 ilçeye hizmet verdiklerini ve rehber öğretmeni olmayan okullarla ilgili çalışmalara ağırlık verildiğini ifade etmiştir. Ayrıca RAMKEG projesi kapsamında kurumun mevcut personel kapasitesinin güçlendirilerek ikincil müdahale merkezi haline getirileceğini belirtmiştir.

Çaycuma RAM Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Ercan ÇELEBİ, 'Destek Eğitim Odaları' ile ilgili rehber öğretmenlere sunum yapmıştır. Ayrıca 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi vermiştir. Çaycuma RAM Rehber Öğretmeni Kerem AYTAN tarafından ise e-rehberlik modülü ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Bölge Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Çaycuma'da Yapıldı

Bölge Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Çaycuma'da YapıldıHaber: CUMA
Hit: 771 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı