..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 12.7.2019 15:13:18

ÇÖMLEKÇİ KÖYÜ TEDİRGİN - 0

Köyüler tedirgin


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


ÇÖMLEKÇİ KÖYÜ TEDİRGİN

Çaycuma ilçesinde yaz ayının gelmesiyle trafik kazalarında yüksek artış gözleniyor.
Çömlekçi Saltukova köprüsü yolunda meydana gelen kazaların artış göstermesi vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Kazaların artmasıyla Çömlekçi Köyü'nün muhtarı Rahmi Köse Çaycuma Kaymakamlığı'na dilekçe verdi.

Muhtar Köse özellikle Filyos bölgesinin yaz sezonunun açılması ile Çaycuma tarafına geçen bir çok aracın olduğunu ve bu nedenle kazaların daha çok olduğunu belirtti. "Köyün içinden geçen Çaycuma-Filyos karayollunda asfaltında hızın sınırlandırılması veya kontrolü adı altında verdiği dilekçeyle sosyal medyadan çağrıda bulunuldu.

Muhtar Köse, çağrısında "Değerli köylülerimiz ! Herkesin şikayetçi olduğu yol için ben ve Yaşar Arslan (Mühendis) aşağıdaki dilekçeyi ilgili makama iletmiş bulunmaktayız.
Bu dilekçe ile devletten karayoluna hız engelleyici fiziki önlemler için başvuru yapılmıştır. Konuya herkesin destek vermesini ve sahip çıkmasını dileriz" dedi.

Dilekçe, Çaycuma Kaymakamlık Makamına verilen dilekçed,Belirtilen güzergah üzerinde köyümüze üç noktadan bağlantı bulunmakta ve her iki kanatta asgari 30 civarinda konut yer almaktadır. Özellikle yaz sezonlarında trafik inanılmaz bir şekilde artmakta, yenilenen zeminden dolayı çok süratli geçen araçlar nedeniyle mahalle sakinleri karşıdan karşıya geçememektedirler. 16 Haziran 2019 Pazar günü meydana gelen trafik kazasında biri ağır olmak üzere köyümüzden altı kişi yaralanmış olup tedavileri halen devam etmektedir.

Bu trafik hızının kontrol altına alınmaması halinde yeni kazaların olması kaçınılmaz görülmektedir. Bu nedenle belirtilen güzergahın köyümüzle bağlantısı olan üç noktada trafik hızının düşürülmesi amacıyla yol zeminine sabit kasisler yapılması (veya alternatif önlemler alınması) sorunun kısmen çözüleceği kanaatindeyiz.
Durumu bilgilerinize sunar, gereği için ilgili birimlere talimatlarınızı arz ederim.Haber: CUMA
Hit: 3701 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı