..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 12.4.2019 16:20:22

Saltukovada Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptılar - 0

Dönemin İlk Meclis Toplantısı Yapıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Saltukovada Dönemin İlk Meclis Toplantısını Yaptılar

Saltukova belediyesi Yeni seçilen belediye başkanı Alim Genç ile ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. maddesi gereğince 09/04/2019 cuma günü saat 16:30’da Belediye Hizmet Binası Toplantı Salonunda yapılan NİSAN Ayı Meclis Toplantı Tutanağıdır.

MECLİS BAŞKANI : Alim GENÇ

MADDE -1 : Açılış ve Yoklama,

Yapılan yoklama sonucunda, üyelerin tümü toplantıya iştirak ettiğinden toplantı açılmıştır.

MADDE- 2 : Saygı Duruşu,

Yüce Atatürk ve Şehitlerimiz saygı ile anıldı.

Meclis Başkanlığı’na önerge veren bulunmamıştır.

MADDE -3 : 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi,

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 13. Maddesinin (a) bendi uyarınca yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından Meclis 1. Başkan Vekilliğine iki (2) yıl görev yapmak üzere Hasan TİRYAKİOĞLU seçilmiştir.

Yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından Meclis 2. Başkan Vekilliğine iki (2) yıl görev yapmak üzere Sefarettin ÇAĞLAR seçilmiştir.

MADDE– 4 : 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, iki (2) yıl görev yapmak üzere 2 (iki) adet Asil ve 2 (iki) adet Yedek Meclis Katibi seçimi,

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 13. Maddesinin (a) bendi uyarınca yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından 2 adet Asil Meclis Katip Üyeliğine iki (2) yıl görev yapmak üzere Osman TOPCUOĞLU ve Yılmaz ÇAKIROĞLU seçilmiştir.

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 19. Maddesi gereğince, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 13. Maddesinin (a) bendi uyarınca yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından iki (2) adet Yedek Meclis Katip Üyeliğine iki (2) yıl görev yapmak üzere Hasan TİRYAKİOĞLU ve Sefarettin ÇAĞLAR seçilmiştir.

MADDE– 5: 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 33. Maddesinin (b) fıkrası gereğince, bir (1) yıl görev yapmak üzere iki (2) adet Encümen Üyesi seçimi,

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 33. Maddesinin (b) fıkrası gereğince, Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliği'nin 13. Maddesinin (a) bendi uyarınca yapılan gizli oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından iki (2) adet Encümen Üyeliğine bir (1) yıl görev yapmak üzere Sefarettin ÇAĞLAR ve Yılmaz ÇAKIROĞLU seçilmiştir.

MADDE- 6: 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24. Maddesi gereğince, bir (1) yıl görev yapmak üzere Bütçe Komisyon Üyesi seçimi,

5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 24. Maddesi gereğince, Bütçe Komisyon Üye sayısının 4 kişiden oluşturulmasına oy birliği ile karar verildi.

Yapılan oylama sonucunda, Meclis üyeleri arasından dört (4) adet Bütçe Komisyon Üyeliğine bir (1) yıl görev yapmak üzere; Cumhuriyet Halk Partisinden Hasan TİRYAKİOĞLU ile Sefarettin ÇAĞLAR , Adalet Kalkınma Partisinden Sait BURUŞ, Milliyetçi Hareket Partisinden Ali KARAGÖL oy birliği ile seçilmiştir.

MADDE- 7 : Üyesi olduğumuz Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet asil ve bir (1) adet yedek üye seçimi,

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet asil üyeliğe oy çokluğu ile Sefarettin ÇAĞLAR seçilmiştir.

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi ve Belediyeler Çevre Altyapı Temel Hizmetler Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet yedek üyeliğe oy çokluğu ile Osman TOPÇUOĞLU seçilmiştir.

MADDE- 8: Üyesi olduğumuz Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından 1 (bir) adet asil ve 1 (bir) adet yedek üye seçimi,

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet asil üyeliğe oy çokluğu ile Yılmaz ÇAKIROĞLU seçilmiştir.

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Zonguldak Turizm Altyapı Hizmet Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet yedek üyeliğe oy çokluğu ile Sefarettin ÇAĞLAR seçilmiştir.

MADDE – 9 : Üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği’ne iki yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet asil ve bir (1) adet yedek üye seçimi,

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet asil üyeliğe oy çokluğu ile Sefarettin ÇAĞLAR seçilmiştir.

Yapılan oylama sonucunda; Üyesi olduğumuz Tarihi Kentler Birliği’ne iki (2) yıl görev yapmak üzere Meclis Üyeleri arasından bir (1) adet yedek üyeliğe oy çokluğu ile Yılmaz ÇAKIROĞLU seçilmiştir.

MADDE-10: 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 56. Maddesi gereğince, Belediye Başkanı M. Zerrin GÜNEŞ’in 2018 Mali Yılına ait bir (1) yıllık Faaliyet Raporunun görüşülmesi,

5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 56. maddesi gereğince, Meclis 1. Başkan Vekili Hasan TİRYAKİOĞLU’nun Başkanlığında, Belediye Başkanı M. Zerrin GÜNEŞ’in 2018 Mali Yılına ait bir (1) yıllık Faaliyet Raporu okundu ve Faaliyet Raporu oy çokluğu ile yetersiz görüldü.

MADDE – 11 : 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereğince, mayıs ayı toplantı günü ve saatinin belirlenmesi,


Bir sonraki toplantı günü, 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi " Belediye Meclisi, her ayın ilk haftası, önceden kararlaştırdığı günde toplanır" ibaresi gereğince; Mayıs ayı toplantısının 03/05/2019 Cuma günü saat 17:00'da yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

MADDE- 12 : Dilek ve Temenniler ile Kapanış.

Dilek ve temenniler konusunda söz verilmiştir.

Nisan Ayı Meclis Toplantı gündeminde görüşülecek başka konu bulunmadığından, Toplantı oy birliği ile kapatılmıştır. 09 NİSAN 2019 SALI

Saltukovada Dönemin İlk Meclis Toplantısını YaptılarHaber: CUMA
Hit: 603 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı