..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 12.4.2019 15:57:00

GÖKÇEBEY KAYMAKAMI KÖY HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ - 0

Süzek kanyonu macera parkuru projesinde sona yaklaşıldı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


GÖKÇEBEY KAYMAKAMI KÖY HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Gökçebey Köylere Hizmet Götürme Birliği Nisan Ayı Olağan toplantısı Kaymakamlık toplantı salonunda İlçe Kaymakamı Ökkeş Furkan KARAKURT Başkanlığında İl Genel Meclisi üyeleri ve tüm Köy Muhtarlarının katılımı ile yapıldı.

HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ SEÇİMLERİ GÜNDEM : 01-Açılış, Yoklama, saygı duruşu, 02-İstiklal Marşının Okunması 03-Birlik Katip Üyelerinin seçimi 04-Birlik Encümen Üyelerinin seçimi 05-Katılım Paylarının Görüşülmesi 06–2018 Yılı Kesin Hesaplarının müzakeresi ve karara bağlanması 07–2018 Yılı Faaliyet raporunun okunması, müzakeresi ve karara bağlanması 08–2018 Yılı Çalışmaları Slâyt Sunumu 09-Dilek ve Temenniler 10-Kapanış Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimleri Yapılan toplantıda Gündemin 4.maddesi gereği Birlik Encümeni daimi üyelerinin seçimine geçildi.

Köylere Hizmet Götürme Birliğimizin olağan toplantı Gündeminin 3 cü maddesi Birlik Tüzüğümüzün 16.maddesi göre 1 yıllığına görev yapmak üzere Birlik encümeni üyelerinin seçiminin yapılmasını ihtiva ediyordu.Gizli oy açık tasnif usulü ile yapılan seçimde İl Genel Meclisi üyesi Vedat TUZCUOĞLU ve Hasan TÜLÜBAŞ Köy Muhtarlarından Saraçlar Köyü Muhtarı Kadir ÇAKIROĞLU ve Bakiler Köyü Muhtarı Ramazan USTAOĞLU seçildiler.

İlçe Kaymakamı Ökkeş Furkan KARAKURT 2018 Yılı Yatırım Programına alınan ve Bütçe dahilinde ilçedeki çalışmalarının tamamlandığını, bu çalışmalarda emeği gecen İl Genel Meclisi Üyeleri Rahmi ALBUZ ve Fevzi ADIBAY’a İlçe Birlik Personeli ve Şantiye Şefi Yaşar KURTOĞLUna verilen malzemelerin maksadında ve zamanında kullanan Köy Muhtarlarına ile imece usulü ile işçiliğini yapan Köy halkına teşekkür etti.

Gökçebey İlçe Özel İdare Müdürü İzzet TURPCU’nun yapmış olduğu sunum da; Gökçebey İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve KHGB Müdürlüğünce Yapılan Çalışmalar; Köydes ve İl Özel İdaresi destekli olarak ilçemize gelen ödenekler ile: Muharremler Gurup Yolu, Gaziler Köyü Yolu, Örmeci Köyü ve Bakiler Köyü yollarına 7.2 Km sıcak asfaltlama Aktarla Köyü Oluklar Mah ve Yeşilköy Çaycuma arasına 4.2Km birinci kat asfalt yapımı gerçekleştirilmiştir. Yol Ödeneğinden 16.420m2 Kilitli parke alımı yapılmıştır. Köy içme suyu sorunlarının çözümü için İlçemizin Tüm Köylerine 30 adet Klorlama Cihazı makinası ve klor dağıtımı yapılmıştır.

Yeşilköy, Bodaç köylerine Sondaj çalışması Hacımusa Köyüne yıllara sari olarak İsale hattı yenilemesi, Bodaç Köyü ENH işine devam edilmektedir. Köylerdeki çöplerin bertarafı için mevcut çöp konteynırlarının yenilenmesi için 36 çöp konteynırı dağıtımı yapıldı. İçme suyu ve Kanalizasyon borularının yenilenmesi için 11.785 metre boru alımı yapılarak ihtiyacı belirlenen köylere dağıtılmıştır.

İlçemiz Okullarından merkezde bulunan üç okulun doğal gaz dönüşümü, bir okulumuza yemekhane yapımı bir okulumuzun çevre düzenlemesi ve okullarımıza ait telefon, internet kırtasiye ihtiyaçları bütçe miktarlarınca karşılanmıştır.

İlçemiz köylerinde bulunan Köy bina numarataj çalışmaları yapılmaktadır. İlçe Köylerinde bulunan işyerlerinin ruhsatlandırılması işlemi Müdürlüğümüzce takip edilmektedir.

Kaçak kömür ile mücadele kapsamında ilçe jandarma ve emniyet amirliğince 63.110 ton kömür yakalanmış olup özel idare müdürlüğünce müsadere edilen kömüre 55.000 tl idari para ceza kesilerek müsadere edilen kömürler ilçemiz okul ve kuran kurslarına dağıtımı yapılmıştır.

Süzek kanyonu macera parkuru projesinde sona yaklaşıldı
İlçemiz Turizmini geliştirmek amaçlı olarak süzek kanyonu macera parkuru projesi çalışmalarında sona yaklaşıldığını söyledi .

GÖKÇEBEY KAYMAKAMI KÖY HALKINA TEŞEKKÜR ETTİHaber: CUMA
Hit: 897 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı