..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 6.2.2019 15:20:15

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı - 0

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı

İçişleri Bakanlığı tarafından "öncelik hayatın, öncelik yayanın" sloganıyla 2019 yılı "yaya öncelikli trafik" yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde farkındalık faaliyetleri yapılması için yıl boyu devam edecek bir kampanya başlatıldı.
Etkinliğe,Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, İlçe Milli eğitim müdürü İsmail BAŞ Katıldılar.

81 İlde Eş zamanlı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Eylemi
İçişleri Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla bugün Saltukova ilk okulunda eğitim verilerek uygulama yapıldı.

Öncelik yayanın etkinliği gerçekleştirildi
Trafikte yaya önceliği farkındalığı oluşturmak için ülke genelinde başlatılan "Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın" etkinliği Çaycuma’da gerçekleştirildi.
İlçenin Nihat Kantarcı Caddesinde gerçekleştirilen uygulamaya, Kaymakam Serkan Keçeli, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Selçuk Özen, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Gıda Tarım ve Orman İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, emniyet personeli ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik kapsamında öğrencilerle karşıdan karşıya geçen protokol üyeleri, öğrencileri bilgilendirerek öncelik yayaların olduğu vurgusunu yaparak, karşıdan karşıya geçerken dikkat edilmesinin de altını çizdi.
Kaymakam Serkan Keçeli, artık trafik geçiş üstünlüğünün yayalarda olduğunu belirterek, konuşmasını şu sözlerle sürdü;
“İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylunun talimatı tüm Türkiye’de ve ülke genelinde öncelik yayanın eylemini yapıyoruz. Artık trafikte geçiş üstünlüğü yayalarda. Sürücüler kavşak giriş ve çıkışlarına, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamalı, buralardan geçen yayalara durarak geçiş hakkını vermelidirler. Öncelik hayatın, öncelik yayanın.”

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptı

Emniyet ve Jandarma Farkındalık yaptıHaber: CUMA
Hit: 1642 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı