..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 9.1.2019 16:56:30

BAŞKAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI - 0

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu ...


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


BAŞKAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu bölgemizdeki basın kuruluşları temsilcilerinin 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak bir mesaj yayınladı:

“Toplumun aynası olan Basın; aynı zamanda toplumu oluşturan fertlerin doğru haber alma ve doğru bilgilenme hakkının da teminatıdır. Çünkü yazılı ve görsel basın kamuoyunun duygu ve düşüncelerini objektif ve tarafsız olarak yansıtarak demokrasinin tam işlerliğine ve gelişmesine katkıda bulunur. Bu yüzden basın toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesinde ve korunmasında da çok önemli görevler ifa etmektedir.

Bu yüzden demokrasi temellerinin geliştirilmesi için sağlam bir harç olan Basının özgürlüğüne önem verilmelidir. Bu doğrultuda basın mensubunun da, mesleğinin gerektirdiği dirayet ve bilgi ile donanmış olması, mesleğini sağlıklı bir şekilde icra edebilmesi gerekir. Fedakârca çalışan basın mensuplarımızın çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak, toplum olarak hepimizin görevidir.

Bu hususta bölgemizdeki tüm basın yayın kuruluşlarımızın, kamu yararını ilgilendiren konularda halkımızı doğru bilgilendirmede, kamuoyu oluşturmada, alınan tedbirlerin, getirilen yeniliklerin kamuoyuna yansıtılmasında gösterdiğiniz duyarlılığı takdirle karşılıyoruz ve bu önemli kamu hizmetini layıkıyla yerine getiren siz değerli basın mensuplarımızın bu gayret ve çabalarını alkışlıyoruz.

Gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi, pozitif rekabet yoluyla meslek ilkelerinin daha sağlam bir şekilde yaşatılması, vatandaşların haber alma özgürlüğüne hizmet eden, yeni kurum ve kuruluşların geliştirilmesi ve bu yolla kamunun denetlenmesi, iş ve hizmetlerin yasalara uygun bir şekilde yapılması için ortam ve imkânı sağlayan ulusal ve yerel basınımıza katılım ve katkıları adına teşekkür eder, “10 Ocak Çalışanlar Gazeteciler Günü”nüzü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.Haber: CUMA(Tugay Keçeci)
Hit: 450 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı