..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 11.10.2018 23:31:35

Almanya’da Çaycuma’nın Gururu! - 0

Caner Kalembaşı’nın başarısı Çaycumalıların da gururu oldu.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Almanya’da Çaycuma’nın Gururu!

Almanya'nın Siegen Üniversitesi'nde inşaat mühendisliği okuyan Çaycumalı Caner Kalembaşı (23) üniversiteyi 2,4 üniversite bitirme tezini ise 1,0 not ortalamasıyla vererek mezun oldu. Lennestadt'ta yasayan Caner Kalembaşı, üniversitelerde çok zor rastlanan yüksek not ortalamasıyla parmak ısırttı.

Almanya’nın Siegen Üniversitesinde inşaat mühendisliği okuyan Zonguldak-Çaycumalı Türk genci Caner Kalembaşı (23) üniversiteyi 2,4 üniversite bitirme tezini ise 1,0 not ortalamasıyla vererek resmen inşaat mühendisi olmayı başardı.

ALMANYA'DA GÜNDEM OLDU!

Lennestadt şehrinde ikamet eden Caner Kalembaşı, “Anaokulundan başlayarak liseye kadar öğrenimime Lennestadt’ta devam ettim. Lise bittikten sonra beton kalıp ustalığı mesleğini yaparken Siegen Üniversitesinde yüksek öğrenimime başladım. Eş zamanlı olarak hem mesleğe devam ettim hem de üniversiteye. Beş yıl içinde mezun oldum. Mühendislik tezimi ise Lennestadt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde 1,0 not ortalamasıyla yaptım. Şimdi sırada Yüksek Mühendislik var. Onun için de Essen/Duisburg Üniversitesine kayıt yaptırdım” dedi.
Caner Kalembaşı’nın başarısı günlerce Siegen, Olpe ve Lennestadt şehirlerinde gündem oldu.

ABİSİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ OKUYOR

Lennestadt şehrinde elektronik ve elektrikli beyaz eşya mağazası olan Nedim Kalembaşı’nın küçük oğlu Caner inşaat mühendisi olurken büyük oğlu Cihan Kalembaşı’da elektronik/elektrik mühendisliği olma yolunda. Her iki genç eğitimlerinin haricinde babalarına işyerinde yardım ediyorlar. Boş zamanlarında ise gönüllü olarak Lennestadt İtfaiyesinde görev yapıyorlar.

ÇAYCUMA’NIN KÜLTÜR ELÇİSİ NEDİM KALEMBAŞI’NIN OĞLU

Almanya’nın Olpe kentine bağlı Lennestadt şehrinde ikamet eden işadamı ve ilçenin Uyum Meclisi Başkanı Çaycumalı Nedim Kalembaşı’nın oğlu Caner Kalembaşı’nın başarısı ülke basınında ve Çaycuma’da da gündem oldu. Baba Nedim Kalembaşı, aynı zamanda Çaycuma Belediyesine yapmış olduğu katkılarıyla da tanınıyor. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı döneminde Lennestadt şehri ile Çaycuma’nın kardeş şehir olmasında büyük emek harcayan baba Kalembaşı, Çaycuma’ya Almanya’dan itfaiye araçları kazandırılmasında da büyük rol üstlendi.
Şimdi oğul Caner Kalembaşı’nın başarısı Çaycumalıların da gururu oldu.


Almanya’da Çaycuma’nın Gururu!

Almanya’da Çaycuma’nın Gururu!

Almanya’da Çaycuma’nın Gururu!Haber: CUMA
Hit: 7737 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı