..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 11.10.2018 11:23:43

VALİ AHMET ÇINAR İNCELEMELERDE BULUNDU - 0

Çaycuma ' da bulunan tarım ve hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


VALİ AHMET ÇINAR İNCELEMELERDE BULUNDU

Zonguldak Valisi Ahmet ÇINAR beraberinde heyetle birlikte Çaycuma ' da bulunan tarım ve hayvancılık tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Ahmet ÇINAR beraberinde Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli , İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb. Gökhan İnan , İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hakan Yüksel, Il Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Abdullah Püren , İlçe Tarım ve Orman Müdürü Coşkun Ulutaş, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Murat Balkaş, Çaycuma Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın ile önce Geriş Köyünde Hasan Yıldız ' a ait 5 dekar alanda kurulu armut bahçesi ziyareti ve Emircan Saydam isimli vatandaşa Akülü sandalye teslimi yapıldı.

Ahatlı Köyünde Tarım ve Orman Bakanlığı Genç Çiftçi hibe projesi ile kurulan Fatih Akbaş ' a ait 5.500 m2 Çilek bahçesinde inceleme yapıldı. Daha sonra Adaköy ' de kurulu Çay- Vet Murat Çarşanbalı ' ya ait 300 baş kapasiteli Manda ve Süt Sığırı işletmesi ziyaret edildi. Çomranlı Köyünde kurulu Ilyas Şıklı- Oen Enerji Grubuna ait İstiridye Mantarı Üretim tesislerinde yapılan incelemelerle heyetin ziyaretleri sona erdi.

Ziyaretler sırasında heyete Ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü mühendisleri ile Adaköy muhtarı Veli Tutkun ve Geriş Köyü muhtarı Niyazi Duran da eşlik etti. Zonguldak Valisi Ahmet ÇINAR işletme ziyaretlerinde işletme sahibi ve yetkililerden bilgi aldı. İşletmenin ve üretimin önemine dikkat çeken Vali ÇINAR " Üretimin önemi ve kazançlı olması önemli. Üretici kazandıkça Ülkemiz de kazanıyor. Verimli olan , rağbet gören üretimi ve ürün çeşitlerini desteklemeye devam edeceğiz. Çaycuma ' da üretim çeşitliliğini görmek, Ekim ayında armut ve çilekleri dalında görmek ne güzel. Üreticimiz , çiftçimiz mutlu oldukça biz de mutlu oluyoruz. " dedi.Haber: CUMA
Hit: 1837 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı