..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 11.10.2018 11:09:52

KHK mağdurları TBMM'de - 0

KHK mağdurları TBMM'de


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


KHK mağdurları TBMM'de

OHAL KHK’si ile ihraç edilmiş 10 milletvekili KHK mağdurlarıyla TBMM'de toplantı yaptı. Toplantıya katılan KHK mağdurlarından biri olan Eğitim Sen Zonguldak Şube Sekreteri İsmet Akyol şu açıklamayı yaptı.

"OHAL KHK’si ile ihraç edilmiş 10 milletvekilinin davetlisi olarak TBMM'deydik. KHK’li vekiller biz KHK mağdurlarını dinlediler, notlarını aldılar. Toplantıda sorgusuz, sualsiz hukuksuzca ihraç edildiğimizi, takipsizlik kararı verilen ve haklarında herhangi bir yargı kararı bulunmayan KHK mağdurlarının göreve başlatılması için TBMM'de düzenleme yapılması gerektiğini belirttik. Bir kısım ihraçlara gerekçe gösterilen 'kurum kanaati', 'sosyal medya paylaşımı' ve 'istihbari bilgi'nin hangi hukuki bilgi ve belgelere dayandığının bilinmediğini, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun çok yavaş çalıştığını ve göreve iade ya da red kararlarında hangi kriterlerin dikkate alındığının açıklanmadığını ve başvuru dosyalarının hangi sıraya göre sonuçlandırıldığının bilinmediğini belirtik. İhraç edilenler milletvekili olabilirken hatta TBMM Başkanı ya da Bakan olması önünde herhangi bir yasal engel yokken aynı durumdaki KHK mağdurlarının göreve başlatılmamasının büyük bir çelişki olduğunu ifade ettik.

KHK'li Vekiller sorunları hem Meclis’te gündeme getireceklerini hem de ilgili kurumlarla temasa geçerek çözüm yolları arayacaklarını belirttiler.

Milletvekilleri, 11 Ekim Perşembe günü TBMM'de ortak bir basın toplantısı düzenleyerek sorunları ve çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşacaklar. Toplantıda sürekli iletişim içinde bulunulması kararlaştırıldı.

KHK mağdurları olarak Eğitimden Sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya ile de bir toplantı yaptık." dediHaber: CUMA
Hit: 1564 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı