..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 13.9.2018 20:59:23

HEKİMDEN GENÇLERE ÇAĞRI - 0

Hekimden işsiz gençlere çağrı...


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


HEKİMDEN GENÇLERE ÇAĞRI

Çaycuma’da Türk Veteriner Kliniği’nin veteriner hekimi İrfan TÜRK Çaycuma’lı olup çeşitli nedenlerden dolayı il dışında çalışmak zorunda olan gençlere bir çağrıda bulundu .
Yoğurdu ile sütü ile ünlü Çaycuma’mızın hayvancılığını şaha kaldırmak için gençlere ihtiyacın çok olduğunu dile getirdi .
Hali hazırda Çaycuma’da büyük işletmelerin ( 100 baş üzeri ) az olduğunu genelde köylerde il dışında çalışan gençlerin babalarının annelerinin ve hatta dedelerin baktığı hayvan sayısı bakımından az olan işletmelerin daha çok olduğunu tespit eden Veteriner Hekim İrfan bu şekilde bir düzen devam ederse hayvancılığın daha gerilere gideceğini et, süt ve yumurta gibi önemli besin kaynaklarının il dışından temin edebileceğini bununda Çaycuma ekonomisine zarar vereceğini söyledi .
Veteriner Hekim İrfan Türk Çaycuma'lı Genç yatırımcıların bir araya gelip hayvan sayısı 100 ve üzeri olan işletmelerin kurmaları ile hem istihdam alanını genişletmiş hem de ilçesini ayağa kaldırmış olacaklarını söyledi .
Ayrıca Veteriner Hekim İrfan TÜRK hayvancılık adına yatırım yapmak isteyen gençlere belediye katlı otoparkı çıkışı Et Sarayı Şarküteri karşısında bulunan Türk Veteriner Kliniğinde işletmenin kuruluş esnasında her türlü danışmanlık hizmetinden kaçınmayacağını da sözlerine ekledi .

HEKİMDEN GENÇLERE ÇAĞRI

HEKİMDEN GENÇLERE ÇAĞRIHaber: CUMA(Tugay Keçeci)
Hit: 9164 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı