..::
HABERLER::..


 

 

 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi-Saat: 13.04.2016 22:33:34

Kantarcı; ‘TOKİ’de sona gelindi.’  - 0

Çaycuma Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısının 2. birleşimi yapıldı.


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş


Kantarcı; ‘TOKİ’de sona gelindi.’

Çaycuma Belediyesi’nin Nisan ayı Meclis toplantısının 2. birleşimi yapıldı. Yapılan birleşimde imar planları görüşüldü ve Çaycuma’ya kazandırılacak olan toplu konut projesi içinde Başkan Bülent Kantarcı müjde verdi.

"2 YIL UĞRAŞTIK, 57 DÖNÜMLÜK ARAZİYİ TOKİ’YE TAHSİS EDECEĞİZ”

Çaycuma Belediyesi’nin Nisan ayı Meclis Toplantısının 2. oturumunda Çaycuma’nın yeni imar planları görüşüldü. Görüşme sırasında Çaycumalıların merakla bekledikleri toplu konut için görüşülen kısma geldiğinde Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı müjdeyi verdi.

Nadır deresinden su depolarına kadar giden mevkide yapılması planlanan TOKİ’nin meclis toplantısında müjdesi verildi. Başkan Kantarcı toplantıda yaptığı konuşmasında 2 yıldan bu yana arazi bulmak için yer aradıklarını ve 57 dönümlük bir arazinin TOKİ’ye tahsis edileceğini açıkladı. Ayrıca bölgeye ilkokulda yapılması planlandığı belirten Başkan Bülent Kantarcı, bölgede konutun artacağını ifade etti.

Kantarcı; “2 Yıldan bu yana uğraştığımız yer aradığımız didik didik ettiğimiz TOKİ arazisini elde ediyoruz. İnşallah bu plan yürürlüğe girdiği andan itibaren Çaycuma’da 57 dönümlük kemiksiz net bir araziyi TOKİ'ye tahsis edeceğiz. Yıllardır TOKİ için bekleyen hemşerilerimize buradan müjde etmek istiyorum. TOKİ ile ilgili işlemler inşallah 2016 yılında bir adım atılacak ve hız kazanacak. Ayrıca bu bahsedilen yerde yine aynı bölgede TOKİ arazisinden bir yolla ayrılan bir okul talebi var. Bu talebi de komisyon uygun görmüştür. Buraya da bir ilkokul yapılmasıdır. Aslında TOKİ kendi arazisine bu tür işleri de ayırıyor ama orada böyle bir bağlantının da olması da uygundur. Oraya okul yapılmasından sonra burada konutun artabileceği kesindir” dedi.

(Haber: Anıl TAŞKIRAN)Haber: CUMA
Hit: 8681 

 

 

 

 

 

 

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

 

 

 

www.caycuma.org

  

© Yasal Uyarı