..::
HABERLER::..


 

 


Çaycuma.org Haber Tarihi: 27 Şubat 2014 Perşembe - Saat: 00:55

Neden Muhtar Adayı Oldu? - 0

Karalar Mahallesi Muhtar Adayı Hakan Koşucu İle Söyleşi...


Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

Neden Muhtar Adayı Oldu?

Karalar mahallesi muhtar adayı Hakan Koşucu ile yaptığımız söyleşimizi okuyucularımızla paylaşıyoruz;

Mehmet Yıldız; Karalar Mahallesi Muhtar adayı Hakan Koşucu öncelikle bize Kendinizden Bahseder misiniz?
Hakan Koşucu; 1971 Çaycuma doğumlu olup evli ve 1 çocuk babasıyım. Eşim Çaycuma Devlet Hastanesinde hemşire olarak görev yapmaktadır. İlkokulu Mimarsinan ilkokulunda ortaokulu Çaycuma lisesinde, Liseyi ise Çaycuma Endüstri Meslek Lisesinde okudum. 2012 yılında TTK Karadon Müessesesinden elektirik servis şefi olarak emekli oldum. TTK Yöneticiliği haricinde Kaskarder Başkanlığı ve çeşitli kurum ve kuruluşlarda yöneticilik görevi yaptım. Şuan ise Çaycuma işçiler derneği başkanlığı görevini yapmaktayım.

M. Yıldız: Neden Muhtar Adayı Oldunuz?
H. Koşucu: Neden Muhtar adayı olduğuma gelince, yöneticilik zor bir görev ama senelerdir sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik ve başkanlık yaptığımdan bürokrasinin nasıl işlediğini çok iyi bilenlerdenim. Bugüne kadar üstlenmiş olduğum yöneticilik görevlerinin sonucunda, kamu kurum ve kuruluşlarıyla olsun, siyasi parti ayırmaksızın Ankara’daki Bölge Milletvekillerimizde ve Bakanlıklarımızda olsun her zaman istişare içinde oldum, olmaya da devam ediyorum. Bu çalışmalarımla da çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemlerimi geride bıraktım. Bu sebepten dolayı, mahallemiz olarak belediyeye bağlı ilk muhtarlık sürecini yaşayacağız. Mahallemizin hizmete ihtiyacı var. Bu hizmetleri getirebilmek için, kamu kurum ve kuruluşlarıyla temasa geçip mahallemiz için yapılması gerekenleri anlatmak değil o hizmetleri alıp mahallemize getirme aşamasında ve ilk 5 sene içerisinde alınan hizmetlerle değişime uğratacağımıza inandığımızdan verdikleri desteklerle de mahallelimiz bize, biz mahallemize güvendiğimizden ekibimle bu demokrasi yarışına girdik.

M. Yıldız: Mahallemizin sorunları olduğundan bahsettiniz mahallenizin ne gibi bir sorunları var biraz bahseder misiniz?
H. Koşucu: Yılmaz ve Dere sokakta hala devam eden kanalizasyon sorunu vardır. Yakademirciler’den başlayıp Kent Ormanı boyunca devam eden, deremizin içinden yaz aylarında nahoş olmayan kokular gelmektedir. İl özel idare ve belediyemizden destek alarak, bu sorunu çözülmesi gerekmektedir. Mahallemizin toplantı salonuna ihtiyacı vardır. Bu sorunu da eski okul yerine yapılacak toplantı salonuyla aşılacaktır. Bazı Sokaklarımızda çöp konteynırı bulunmamaktadır. Bazı sokak ve cadde yollarımız ham olup bu yollar kısa zamanda asfalt ya da parke yaptırılma aşamasına gidilecektir. İlk iki senemizde bu basit sorunları belediyemizle işbirliği içinde çözeceğiz. Muhtarlık demek sadece mahalleye hizmet getirmek değildir. Önemli olan insana hizmettir. Öncelikle emekli olup ticaretle uğraşmadığımdan çarşı merkezine muhtarlık bürosu açılacaktır. Mahallelinin birlik ve beraberlik içinde olabilmesi için mahallemiz adına internet sitesi açıp mahallemiz hakkındaki güncel konulara baki kalacaklardır. En büyük sorun ise dar gelirli ailelerimizin çocukları üniversiteye gittiklerinde başlamaktadır. Bu ailelerimizin çocuklarının yurt ve burs sorunlarını çözmekte bizim vazifemiz olacaktır. İdealimiz her kez için sanat ve kültür, her yaş için spor ve sağlıklı yaşam olanakları sağlamak, kadınlarımızın ve gençlerimizin istihdamlarına yönelik çalışmalar olacaktır.

M. Yıldız: Muhtar adayı Hakan Koşucu okuyucularımızla paylaşmak istediğiniz bir şeyler var mıdır?
H. Koşucu: Yönetim ve yöneticilik konusunda deneyimlerim sayesinde bugüne kadar haktan uzak durmadım hep iç içeydik bundan sonrada ekibimle beraber durmayacağız. Yeni bir mahalle oluşumuzdan dolayı kaynaşma ve birlik beraberlik içinde olabilmek için 7/24 mahallelimiz hizmetinde olacağım. Emekli olduğumdan ve ticaretle uğraşmadığımdan muhtar aramaya muhtarın ayağına gitmeye son verip mahallelisinin ayağına giden muhtar olacağıma, mahallelimizden de gördüğümüz ilgi ve alakaya karşı 30 mart akşamı bu demokrasi yarışında ipi göğüsleyen taraf olacağız ve bugüne kadar da kimseye yerine getiremeyeceğim sözler vermedim verdiğim sözleri de yerine getirdim. Ustalık dönemindeki tüm meziyetlerime mahallem için vereceğime bilgi, eğitim ve tecrübemle mahallemi yöneteceğime kamu kurum ve kuruluşlarda söz sahibi yapacağıma mahalle sakinlerimi çaresiz bırakmayıp, elinden tutacağıma her kesin birlik içinde yaşayacağı bir mahalle kuracağıma ekibim ve şahsım adına söz veriyorum.

M. Yıldız: Karalar Mahallesinde diğer adaylarda var onlar hakkındaki görüşünüzü söyler misiniz?
H. Koşucu: Bu demokratik yarışta tüm aday arkadaşlarıma canı gönülden başarılar dilerim.

M. Yıldız: Muhtar Adayı Hakan Koşucu bizimle yapmış olduğunuz söyleşiden dolayı teşekkür eder başarılar dilerim.
H. Koşucu: Gazetenizde yer verip bu röportaj için bana imkan sağladığınız dan Cuma Medya’ya ve size şahsım ve ekibim adına teşekkür ederim.Haber: CUMA
Hit: 1826 

 

 

 

www.caycuma.org

Bu Haberi Facebook'ta Paylaş

 

© Yasal Uyarı